Ústecký deník: Stadion bude brzy kompletní

3. září 2015

Ústí nad Labem – Pořádné šatny pro mládež, včetně WC a sprch. Prostor pro kryté rozcvičení a posilovna. Prostě důstojné zázemí pro fotbalisty i atlety. To slibuje ústecký magistrát dostavbou vnitřních prostor tribun A2 a A3 na městském fotbalovém stadionu. Dokonce už na tomá připravené peníze.
„Ústečtí radní schválili 11,9 milionu korun. Tímto krokem přistupují k definitivnímu dokončení projektu,“ potvrdila ústecká tisková mluvčí Romana Macová.
Původní projekt totiž počítal rekonstrukcí fotbalového stadionu na dvě etapy a hotová je jen ta první. Tedy stavební úpravy tribun, zajišťující především sociální zázemí pro diváky a občerstvení. Jelikož Ústí má k dispozici pravomocné stavební povolení a dokumentaci ke stavbě připravuje, může připravit výběrové řízení na dodavatele stavby.
Pro Jiřího Duška, činovníka ústeckého fotbalu, to je po letech nepříjemného čekání příjemná zpráva. Není divu, se stadionem si ústečtí fotbalisté užili svoje. „Buňky v umělé trávě už nevyhovují. V zimě dokonce prokapávaly a já měl strach, aby se to neprovalilo. Konečně budeme mít důstojné zázemí,“ poznamenal Jiří Dušek.
Martin Hausenblas, exnáměstek primátora k tomu uvedl, že původní koalice chtěla změnit fungování obou stadionů, letního i zimního. Tak, aby město na ně mohlo žádat o dotace, získalo zpět DPH a zároveň například snížilo obrovské náklady na vytápění. „Pokud to Ústí udělá takto, zaplatí dostavbu i DPH. Což bude další nevýhodná investice,“ řekl na adresu plánované dostavby tribuny Martin Hausenblas.

Region| Severní Čechy