Ústecký deník: Město Ústí vypíše tendr na komunální služby

2. července 2015

AVE končí smlouva na konci roku. Nově bude zakázka rozdělena do čtyř oblastí

Ústí nad Labem – Město Ústí nad Labem vypíše výběrové řízení na zajištění komunálníchslužebnapříštíchosmlet. Předpokládaná hodnota zakázky je zhruba 850 milionů korun. Poslední krok včera učinili zastupitelé, kteří schválili takzvanou účelnost zakázky. Stávající smlouva s firmou AVE končí městu na konci letošního roku.
Zatímco AVE zajišťovala komunální služby pro město komplexně, nová zakázka bude rozdělena do čtyř oblastí. „První z nich je zimní služba, letní čištění jak chodníků, tak vozovek. V druhé oblasti na provádění ručního dočištění města a vývoz odpadkových košů. V oblasti odpadového hospodářství to bude samostatná smlouva na řešení směsného komunálního odpadu. Poslední smlouva bude na zbylou část odpadového hospodářství jako je tříděný odpad, zřízení sběrných dvorů a velkoobjemový odpad,“ řekl vedoucí odboru majetku a dopravy ústeckého magistrátu Dalibor Dařílek.
Zastupitelé upozornili na to, že zakázku město vypíše na poslední chvíli. Stávajícímu dodavateli služeb smlouva vyprší na konci roku. Úřad tendr připravoval půl roku. „Máme ještě reálný předpoklad pro to, aby zakázka bezvadně proběhla,“ řekl bývalý náměstek primátora Martin Hausenblas (PRO! Ústí).
Zadávací dokumentace podléhala mimořádnému utajení. Kvůli maximální transparentnosti znal její znění úzký okruh lidí. Město ji oficiálně zveřejní do konce týdne na centrální adrese zakázek.

Region| Severní Čechy