parlamentninilisty.cz: Klaus krade a dělá z toho normu, řekl podnikatel v Hyde Parku

8. října 2011

Pátečním hostem pořadu Hyde Park na České televizi byl podnikatel Martin Hausenblas. Je to člověk, který podporuje občanskou společnost a tvrdí, že politika ani stav v naší zemi se nezmění, dokud iniciativu nepřevezmou lidé.

„Kde je v tom můj díl odpovědnosti? Co udělám já? Na to by se lidé měli ptát,“ zdůraznil Hausenblas několikrát. „Slušným lidem se tady nedaří,“ dodal. Podle něj záleží také na tom, jaký je ve firmě (nebo v zemi) lídr.

Kvůli Kalouskově facce odešel z TOP 09

Problémy naší země tedy souvisejí s tím, jaký je prezident Václav Klaus. „Já jsem viděl našeho prezidenta krást. Viděly to miliony lidí,“ připomněl Klausovo pero z Chile. Slavné video prý ukazuje, že pro prezidenta je normální krást – a proto je to také normální pro mnoho dalších občanů.

Sledujeme téma Korupce

„Jsme kousek od toho, aby po sobě lidé začali házet kameny,“ vyjádřil se Hausenblas také k romské otázce. Přesto stále zdůrazňoval, že snažit se musí každý sám. Například by podle něj mělo mít každé město nebo organizace stránku na Facebooku, aby se lidé mohli neomezeně vyjadřovat a mluvit o problémech.

Podnikatel se nejvíce ztotožňuje se stranou TOP 09. Včera z ní ale vystoupil. Důvodem nebyl program nebo vládní reformy, ale facka, kterou dal vulgárnímu mladíkovi ministr financí Miroslav Kalousek. „Odborně ho naprosto respektuji,“ řekl nicméně Hausenblas.