Litoměřický deník: Ústí má novou primátorku. Úřednici z lovosické radnice

25. června 2015

Věra Nechybová je momentálně referentkou na lovosickém úřadu

Ústí nad Labem – Novou primátorkou Ústí nad Labem včera tamní zastupitelé zvolili Věru Nechybovou (ANO). Jejími náměstky budou Jiří Madar z Ústeckého fóra občanů(UFO)a Pavel Dufek(ANO). Volbu nového vedení města podpořily opoziční ODS,ČSSD a KSČM. Zastupitelé těsně před tím odvolali celé vedení složené z hnutí ANO a PRO!Ústí,které město vedlo od loňských komunálních voleb. Primátorem byl Josef Zikmund (ANO). Podle zastupitelů, kteří odvolání iniciovali, vedení města v podstatě nefungovalo. Věra Nechybová je v současné době referentkou na Městském úřadu v Lovosicích. Z této pozice tak bude uvolněna. Podle informací Deníku se teprve v úterý z pozice náhradnice stala zastupitelkou. Na lovosickém úřadu pracuje několik let, má na starosti dotace.
Nechybová po zvolení řekla, že byla velice zneklidněná situací v Ústí, bývalé koalici vytkla i špatnou komunikaci. Zaměřit se chce na finance a dotace. „Město je ohroženo mimořádně vysokými sankcemi za pochybení při čerpání dotací. Zároveň nás čeká nové programovací období a musíme být velmi dobře přichystaní. Dotace jsou v současné finanční kondici města jedinou možností, jak za relativně malé peníze zajistit velké investice,“ sdělila.

Primátorkou je úřednice z Lovosic

Dokončení ze strany 1
Návrh na odvolání inicioval starosta obvodu Severní Terasa Pavel Dufek (ANO).
„To, co se tady děje, je pro mě nepřijatelné a neslušné. Je to neslušnost, navíc je to porušení koaliční smlouvy,“ řekl ještě před hlasováním Zikmund. Lídr PRO!Ústí Martin Hausenblas krok zastupitelů označil za zradu na voličích.
Bývalý předseda ústeckého ANO Pavel Štěpař, který byl členem vedení města, připustil, že spolupráce v koalici nefungovala. „Nebyli jsme schopni nastolit dialog s koaličním partnerem, a to je zásadní pochybení ANO,“ řekl Štěpař. Podle informací ČTK se nejednotností v ústecké oblasti zabývá vedení hnutí ANO. Krajský manažer hnutí Jakub Komárek nechtěl zatím oficiálně nic komentovat.
Koalice se v posledních měsících potýkala s nejednotností. Projevila se už na začátku roku při schvalování rozpočtu. Prošel návrh upravený podle požadavků opozice.

Foto autor| Foto: Deník
Foto popis| Věra Nechybová.
Region| Severní Čechy